Arteziniai gręžiniai

Kokie būna gręžiniai?

Vandenvietėse egzistuoja du gręžinių tipai: iki 35 m ir giluminiai (iki 100 ir daugiau metrų gylio).

Gruntinis vanduo ne visur yra arti paviršiaus, todėl norint jį pasiekti, gręžiamas giluminis gręžinys. Pragręžiamas vandens nepraleidžiantis molingų uolienų sluoksnis. Veikiamas slėgio, vanduo vamzdžiais kyla į viršų.

Filtruojantis (smėlio) gręžinys gręžiamas iki artimiausio vandens turinčio horizonto, kuris slūgso smėlinguose gruntuose, o jo gylis paprastai siekia 20 – 30 m, gręžinys yra sudarytas iš apsauginės kolonos, kurią sudaro 127 – 133 mm skersmens vamzdžiai ir tinklinio filtro. Jo debitas gali būti iki 1 m3/val. Gręžinio gręžimas vyksta pakankamai greitai – vieną – dvi darbo dienas. Gręžiant gręžinį, vamzdis izoliuojamas specialiu moliu ar cementu, kad jo nepasiektų užterštas paviršinis vanduo, tad tokį vandenį galima gerti.
Kita vertus, šie gręžiniai linkę uždumblėti, o jų eksploatavimo laikas tiesiogiai priklauso ir nuo vandeningo horizonto našumo ir nuo eksploatacijos intensyvumo: kuo dažniau gręžinys naudojamas, tuo ilgiau jis tarnauja (praktikoje iki 15 metų, dažniausiai – 5 – 8 metus).
Giluminiai („arteziniai“) gręžiniai gręžiami iki vandeningo sluoksnio, kuris klintyse slūgso 20 – 200 metrų gylyje, ir skiriasi ne tik savo gyliu ir našumu (iki 100 m3/val.), bet ir gręžimo sudėtingumu. Tai sąlygoja didesnis apsauginių kolonų kiekis, esantis gręžinyje, ir žymus pabrangimas, kadangi bėginio metro gręžinio gręžimo kaina tiesiogiai priklauso nuo apsauginių vamzdžių skersmens, tuo pačiu ir nuo jų kainos. Priklausomai nuo to, kokia yra gręžinio kilmė ir gylis, jo gręžimo darbų trukmė pailgėja iki 5 ir daugiau dienų. Giluminio gręžinio kaina yra didesnė, kita vertus, jo tarnavimo laikas yra žymiai ilgesnis – 50 ir daugiau metų, kadangi tokių gręžinių filtras yra pati vandeninga uoliena (klintys) ir čia nevyksta uždumblėjimas.

Koks yra artezinio gręžinio gylis?

Vandeningosios klintys slūgso nevienodame gylyje, jis svyruoja nuo 20 iki 200, netgi 400 metrų. Tiksliai galima sužinoti tik išgręžus patį gręžinį.

Koks gręžinio skersmuo?

Gręžiniai smėlyje: 127 – 133 mm. Gręžinių klintyse, naudojamų asmeniniam vandentiekiui, priklausomai nuo siurblio galingumo, gręžinio konstrukcijos ir jo gylio, kolonos skersmuo viršutinėje dalyje gali varijuoti nuo 127 iki 324 mm. Didesnis vandens poreikis gręžiant pramoninius gręžinius reikalauja žymiai didesnių skersmenų.

Vandens siurbliai

Mes siūlome nuo mažų siurblių individualių namų poreikiams tenkinti, iki didesnių vienetų, skirtų pramoniniam ar žemės ūkio naudojimui.

Siurbliai, atsižvelgiant į tipą, pumpuoja vandenį iš gręžinių, vandens telkinių, užlietų teritorijų arba nuotekų siurblinės.
Siurbliai priklausomai nuo parametrų yra naudojami sklypuose, soduose, mažose statybvietėse, vieno ar kelių būstų namų ūkių vandens tiekimui. Gali būti valdomi rankiniu būdu arba gali būti prijungti prie rezervuaro, automatiškai eksploatacijai su hidroforu. Elektriniai siurbliai gali būti naudojami visur, kur tik yra elektros energijos šaltinis.
Daugeliui vartotojų svarbiausia yra, kad vanduo tekėtų: kuo greičiau – tuo geriau. Parenkant tinkamą siurblį, svarbu atsižvelgti į siurblio paskirtį: ar siurblys bus naudojamas tiekti vandeniui, šalinti nuotekoms ar kitiems poreikiams tenkinti. Atsižvelgiant į vandens buitinį poreikį ir sąnaudas, būsimų vartotojų skaičių, vandens gręžinio pobūdį bei vandens lygį gręžinyje galime pasiūlyti atitinkamo galingumo siurblius.
Galime pasiūlyti rankinius lengvo naudojimo siurblius kurui, tepalams, alyvai (įskaitant ir benziną) pumpuoti. Tai puikus įrankis namų ūkyje, garažų savininkams, ūkininkams.
Panardinami WQ serijos siurbliai naudojami pumpuoti vandenį arba nuotekas. Šie siurbliai yra pritaikyti naudoti įvairiose srityse: žemės ūkio, statybos ir kitose įmonėse. Santykinai žema kaina daro juos labai patrauklius privatiems klientams
Rūpesčius dėl tinkamo siurblio parinkimo, vandens pumpavimo ir kitų techninių sprendimų perims mūsų specialistai.

Montavimas

Vandentiekio sistemų montavimas

Vandens siurblių pajungimas

Vidaus ir lauko tinklų įrengimas

Šildymo sistemų montavimas

Vandens tiekimo sistemos įrengimas

Vandeniui tiekti, gręžinyje montuojamas giluminis siurblys, kuris gali būti komplektuojamas su hidroforu arba dažnio keitikliu. Vanduo paduodamas per adapterinę sistemą.

Montuojame visus vandens tiekimo sistemos elementus: vandens kėlimo ir spaudimo įrangą, vandentiekio ir elektros linijas.

Naudojama kokybiška ir moderni įranga bei medžiagos iš Norvegijos, Italijos ir kt.

Įrangai suteikiama 2 metų garantija.

Vandeniui tiekti, gręžinyje montuojamas giluminis siurblys, kuris gali būti komplektuojamas su hidroforu arba dažnio keitikliu. Vanduo paduodamas per adapterinę sistemą.

Montuojame visus vandens tiekimo sistemos elementus: vandens kėlimo ir spaudimo įrangą, vandentiekio ir elektros linijas.

Naudojama kokybiška ir moderni įranga bei medžiagos iš Norvegijos, Italijos ir kt.

Įrangai suteikiama 2 metų garantija.

MŪSŲ TIKSLAS

SUTEIKTI KOKYBIŠKĄ PASLAUGĄ BEI PREKĘ KLIENTUi